Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

 

 

upozornenibrv

Hnízdo zdraví s.r.o. je zdravotnické zařízení a nezavírá své dveře.
 
Poskytujeme i nadále služby. Pro klienty a pacienty psychoterapie mimo klasických terapeutických setkání, nabízíme formu on - line terapie.
 
Při kontaktu s naší recepcí tuto formu konzultujte a bude-li Vám vyhovovat, zvolte si ji.
 
Rozumíme, že současná situace může znamenat zátěž a péče o sebe je aktuálně důležitý úkol. Rádi Vám pomůžeme.

Lékařské vyšetření a fyzioterapie vyžaduje osobní návštěvu.

 

 

Jedlý kaštan, castanea sativa, zelené antidepresivum III. generace

Vážený paciente, přečtěte si prosím pozorně příbalovou informaci o tom, jak lék užívat účinně a bezpečně.  

Jedlý kaštan, castanea sativa, zelené antidepresivum III. generace

Složení: Jedlé kaštany obsahují více uhlovodíků než většina ořechů a jsou proto výborným energetickým a regeneračním zdrojem. Obsahují také sacharózu jako hlavní cukr a to ve větší míře než pšenice, vlašský ořech či brambory. Glukóza, fruktóza a maltóza jsou obsaženy jen v malých množstvích. Zastoupeny jsou také minerální látky jako je draslík, fosfor, síra, hořčík, vápník,chlorid, sodík, železo, mangan, měď, zinek a další prvky.
 
Indikace: Jedlé kaštany mají pro lidský organismus obrovský přínos. Čistí játra od jedovatých zplodin a působí proti průjmům, psychickým poruchám a stavům úzkosti. Odvar z listů se používá jako prostředek proti kašli. Pro svůj nízký obsah cukru jsou vhodné i pro diabetiky. V lidovém léčitelství se o kaštanu říká: "Plod kaštanu je užitečný proti každé slabosti, která je v člověku. Jez ho často, denně, před a po jídle, a tvůj mozek poroste a bude se naplňovat, tvé nervy zesílí a slabost bude ustupovat."
 
Kontraindikace: Nejsou známé.
 
Příprava: Sazenice vysazujeme do lehčí propustné půdy na slunné místo, ne do míst s mrazovými kotlinami, ve vyšších polohách jen na jižních slunných svazích. Nemá rád vápenitou půdu. První zimy chráníme před mrazy např. přikrytím kmínku slámou, obalením jutou, kartonem apod. Mladé stromky chráníme proti okusu zvěří. Zpočátku můžeme častěji zalévat, můžeme i organicky přihnojovat, je dobré mulčovat pro uchování vláhy v půdě.  Před výsadbou je dobré použít trochu hlíny z dubového nebo bukového lesa, která obsahuje symbiotické houby pro dobrý příjem živin kořeny mladého stromku. Podrobné informace o pěstování kaštanovníku najdete nawww.jedlykastan.cz.
 
Dávkování a způsob použití: Obvykle se upravují naříznutím na špičce do kříže a krátkým opečením na horké plotně, mohou se i rozemlít a vzniklá mouka slouží k přípravě pečených zákusků. V jižní Evropě kaštany pojídají sezeleninou, smasemnebo smáslem a sýrem. Světové kuchyně znají např. kaštanovoukaši ke zvěřině, kaštanovépyré se šlehačkou, kaštanový pudink, kaštany v čokoládě, glazované kaštany aj.
 
Podrobné receptury najdete na stránkách jedly-kastan.webnode.cz, kde je uvedený i recept na kaštanový chléb. Pečené kaštany: http://www.recepty.cz/recept/jedle-kastany-pecene-varene-146918, kaštanové pyré:http://kitchenette.cz/clanek/196-kastanove-pyre, kaštanová nádivka:http://scribbler.cz/jidlo-vareni-recepty/jedle-kastany-jsou-vyborna-prisada-do-nadivky/
 
Varování: Pokud máte jakékoliv nejasnosti či obtíže spojené s pěstováním jedlého kaštanu, kontaktujte prosím nejbližšího zahrádkáře nebo zahradníka.
 
Balení: 1 ks sazenice jedlého kaštanu
 
Exspirace: Až 1000 let
 
Pěstitel: Filip Šumbera, Hrušky u Břeclavi
 
Distribuce:  Hnízdo zdraví, s. r.o., Na Petynce 151/90, Praha 6, www.hnizdo-zdravi.cz
 

 

"Zdraví je schopnost zvládat problémy každodenního života. Pokud má člověk vůli je zvládat, je zdravý. Když mu vůle začne docházet, je mu ne-volno. Když už je zvládat ne-může, je nemocný."
MUDr. Jan Hnízdil

 

 
 

 
 

Přihlášením k odběru emailových novinek z Hnízda zdraví souhlasíte se zpracováním osobních údajů